Všechny články

/file/article/788-pjqn45qvfg-mary-quant-minisukne.jpg
0

Minisukně – příběh ikony z britských ostrovů

Autor: Karolína H.

Krátká sukně, tolik oblíbená (nejen) v horkých letních měsících, vznikla – možná trochu překvapivě – v poválečné „puritánské Anglii“. Byla první vlaštovkou odvážných módních výstřelků šedesátých, sedmdesátých, a v případě Británie hlavně osmdesátých let, kdy zde vznikl punkový styl, který (jak dobře víme) stále ještě není mrtvý.

/file/article/782-69rk7ozgmw-schody-etiketa-2.jpg
4

Nestárnoucí etiketa: Dáma má přednost (ale ne vždy)

Autor: Karolína H.

Časy se mění, ale etiketa zůstává. I když i ta se změnila a ne vše, co se naprosto běžně praktikovalo před sto lety, děláme i my dnes. Něco nám může přijít příliš archaické, až směšné, jiná pravidla naopak stále zůstávají základním kamenem slušného chování. Co z prvorepublikového společenského rádce platí i dnes? Především dávání přednosti ženám.

/file/article/781-z0msq1qple-harvard-jacket-preppy.jpg
0

Preppy: módní i životní styl z amerických univerzit

Autor: Karolína H.

V létě nikdo moc neřeší, jak dokonale máte uvázanou kravatu nebo jestli se ty tenisky k vašemu saku hodí. V létě je hlavní nezemřít vedrem a cítit se dobře i tehdy, chcete-li vypadat elegantně, nebo pokud to po vás okolnosti požadují (což ostatně platí i pro ostatní roční období). Dnes se zaměříme na to, kde se inspirovat, pokud chceme našemu formálnímu oblečení dopřát trochu rekreace: být konzervativní, ale zároveň uvolnění.

/file/article/780-bracqplcka-pivni-helma.jpg
0

Pivní inspirace na léto

Autor: Dana H.

K létu patří pohoda a tu si bez dobře vychlazeného piva v Čechách umí představit jen málokdo. Proč si ale klasiku trochu neokořenit? Máme pro vás tip na pivní výlet, speciální pivo pro rockové fanoušky i pomůcku pro ty, kteří nechtějí hnout o dovolené prstem, ale pivo si zkrátka odepřít nemohou.