| Životní styl

Nedělejte svému psovi ostudu


0 Komentářů
Karla Trnková

Jít ven se psem znamená jít nejen mezi psy, ale i mezi lidi. Následuje vzkaz pro všechny, kterým to nedochází:

Doma si noste, co chcete. Jestli máte zahradu, tak i na ní choďte v čemkoli. Na chatě je všem fuk, co máte na sobě. Ale prosím vás, když bydlíte v centru města, nenuťte lidi dívat se na vaše vytahané tepláky plandající proklatě nízko. Je od vás hezké, že po svém psovi sbíráte exkrementy, ale někdy se člověku naskytne takový pohled, že by byl radši, kdybyste je na tom chodníku nechali ležet. Pyžamo patří do postele. Župan patří do koupelny. Vytahaná špinavá děravá poloprůsvitná trika patří do odpadkového koše. Možná pro vás postrádá smysl chodit ven se psem upravení, ale logiku to má. Dovolím si uvést hned dva argumenty pro pracovní dny:

1) Když se ráno obléknete a až pak jdete ven se psem, můžete si rovnou ověřit, jestli jste se oblékli dostatečně vhodně pro aktuální počasí.

2) Váš pes vám bude nesmírně vděčný, když ho vezmete ven ihned po příchodu z práce a vynecháte tu část uvítání, v níž si natahujete zmuchlané zatuchlé podvlíkačky, ve kterých by ani psa nevyhnal.

Co se víkendů týká, zvolte alespoň čistý sportovní oděv. Pokud žádný nemáte, je na čase si ho pořídit, začít v něm sportovat a venčit. Anebo ještě lépe: v hezkém casual obleku budete se svým čtyřnohým miláčkem vypadat naprosto exklusivně.

Pro vás ostatní máme také vzkaz: Pokud nemáte kuráž přeposlat tuto výzvu lidem, o nichž víte, že dělají svému psovi ostudu, nevzdávejte se. Klidně text vytiskněte a někam ho anonymně nalepte. I Martin Luther tak prý začínal.

Komentáře

Zatím nejsou přidané žádné komentáře

Přidání nového komentáře

Odeslat