| Životní styl

Jamie Oliver ve školní jídelně!


2 Komentářů
Jana B.

Stravujete se ve školní jídelně nebo kantýně poblíž kanceláře? Jste fanoušky kuchařského umění Jamieho Olivera? Zaujal vás úvodní titulek a chcete Jamieho potkat u oběda? Zatím nejsme připraveni! Revoluce se však blíží. Vypukne v pátek 16. května s Food Revolution Day, pořádaným pod záštitou Food Revolution Foundation Jamieho Olivera!

Oliver´s legacy

Do Čech Food Revolution Day přivezli vzpurní vizionáři ze školy vaření Chefparade. Jedná se o unikátní projekt, jehož cílem je nastartovat změnu našich stravovacích návyků a podpořit kvalitní a regionální potraviny. Slovy pořadatele: „Food Revolution Day je výzva pro školy, školky, organizace, firmy, komunity i jednotlivce, aby v tento den věnovali svůj čas a pozornost tomu, co budou jíst, aby sdíleli s ostatními svoje zkušenosti, podělili se o zážitky, recepty a posunuli dále své know-how, jak zdravěji a zodpovědněji přistupovat ke stravování.“

Na podporu tohoto smělého plánu škola vaření pořádá neziskovou akci pro 80 dětí z vybraných škol a dětských domovů. V čele odboje proti nezdravému stravování budou přední šéfkuchaři, kteří nadějnou mladou generaci zasvětí do tajemství zdravé kuchyně! Do projektu se na dálku zapojila také řada dalších škol, školek, knihoven a dětských domovů pod záštitou Nadace Terezy Maxové.

Ochutnávka budoucnosti

Možná se ptáte, za co bojujete… Klasické housky a sušenky v budoucnosti nahradí zdravé pochoutky jako „Duhový salátový wrap“ nebo „Křupavá mrkvová plněná pita“, chemické limonády pak ovocné smoothies!

         

Jak se můžete zapojit?

Vyzbrojte se během polední pauzy speciálním menu Jamieho Olivera, které můžete ochutnat ve Foodtruck, nebo se zapište na kurz zdravého stravování podle jeho receptů! Autíčko s dobrotami v šedi rychlých občerstvení určitě poznáte...

Rozpoutat vlastní revoluci můžete i ve vaší jídelně! Pevně věřím, že jsou mezi vámi hrdinové, kteří by svou stravenku raději snědli před zraky nastoupeného „vydavačského“ týmu, než ji proměnili za to, čemu tam říkají „oběd“.

Tipy a rady, jak správně nakupovat potraviny a jak si je zdravě připravit vám přineseme v dalších článcích. Sledujte náš blog!

Zdroje: www.chefparade.cz, www.foodrevolutionday.com

Komentáře

Martina

Jamieho miluju! Ale o teto akci jsme nemela tuseni, zitra hledam foodtruck!;)

Vždystylově.cz

Tak dejte určitě vědět, jak Vám chutnalo! ;-)

Přidání nového komentáře

Odeslat