| Životní styl

Stylové bary v Praze


5 Komentářů
Julie Ch.

Určitě jste to už někdy zažili, že sedíte v pátek večer doma a nevíte, kam máte vyrazit. Chcete okusit něco nového a do baru, do kterého chodíte obvykle, se vám už nechce. Nezoufejte! Poradíme vám, kam v pátek zajít, abyste zažili tu nejlepší noc vašeho života, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Sestavili jsme totiž seznam těch nejstylovějších barů v Praze. Nechybí mezi nimi ani takové bary, které byly oceněny v Maurerově výběru Grand Bar.

James Dean

Absolutní top bar pro nás je určitě James Dean. Žádný bar v Praze vás nedokáže vrátit zpátky do dob „Rebela bez příčiny“ nebo Marilyn Monroe jako právě tento jedinečný bar. James Dean vám dá vše, co potřebujete. V horním patře se nachází restaurace, která se postupem večera okolo 23 hodiny promění ve stylovou barovou záležitost. Ztlumí se světlo, muzika zesílí a barmani začnou míchat ty nejlepší retro drinky. Pokud vám bude atmosféra nahoře připadat až moc klidná a budete chtít vytancovat trochu toho alkoholu, můžete se přemístit do spodního patra, kde je druhý bar a taneční parket. Prostředí spodního baru se liší od toho horního tím, že je trochu více rockovejší, zatímco vršek je opravdu retro. Jak barmani, tak i servírky, všichni jsou oděni do retro oblečků jako v pravém americkém dineru. Tak neváhejte a tento pátek navštivte James Dean, V Kolkovně 1, Praha 1 a určitě litovat nebudete.

 

Tretter´s

Tretter´s se nachází hned vedle baru James Dean. V Tretter´s se pro změnu budete cítit jako v New Yorku ve 30. letech. Tento bar je opravdu elegantní. Kombinace tmavého dřeva, kůže, červené výmalby a dobové fotografie mu dodává patřičnou eleganci. Obsluha je velice milá a přátelská, barmani jsou oblečeni do bílých košil a motýlků nebo kravat. Je to místo, kde se scházejí různí lidé od businessmanů po studenty, jedno však mají společné, a to je vášeň pro luxusní koktejly. My za sebe určitě můžeme doporučit například New York Cocktail, který je namíchaný z bourbonu, grenadiny a limetkové šťávy. Pokud si tedy přejete trochu elegantnější rozjezd večera, určitě zajděte do Tretter´s na adrese V Kolkovně 3, Praha 1.

 
 
 

Bugsy´s

Bugsy´s byl první koktejlový bar v Praze. Otevřen je již od roku 1995 a od té doby jeho popularita jen stoupá. Pokud chcete zažít opravdu luxusní večer, setkat se s politiky, s hvězdami českého showbyznysu nebo si jen tak popovídat s tou trochou pražské smetánky, zde máte tu šanci. Bugsy´s bar prodělal rekonstrukci roku 2002 a nese se opět v americkém duchu. Barmani jsou zde speciálně vyškoleni a umějí namíchat přes 200 různých koktejlů. My za sebe opět můžeme doporučit Johny´s Cuba Libre, což je kombinace Pusser’s rum, guyanské 12tileté El Dorado, 15tileté Malteco z Guatemaly a Bacardi 8 y.o. Sami za sebe můžeme potvrdit, že tento vražedný koktejl vám určitě přinese večer, na který budete vzpomínat ještě dlouho. Chuť je delikátní, přitom tak silná, luxusní, až přímo opojná. Pokud si na silné koktejly nepotrpíte, je tu pro vás další specialita jménem Bugsy´s Rose, která tento podnik dokonale vystihuje, spadá ale už do sekce „Short drinks“. Jeho receptura je tajná, ale můžeme vám potvrdit, že opravdu chutná po okvětních lístkách růží. Bar sídlí v Pařížské 10, Praha 1.

 

La Bodeguita del Medio

Pokud milujete kubánskou kulturu, vyrazte právě sem. La Bodeguita del Medio je bar, ve kterém to opravdu žije a kde si budete připadat jako na dovolené na Kubě. Celý interiér je pojat ve stylu tradičních kubánských barů a nechybí ani živá hudba. Tento bar byl dokonce oceněn v Maurerově výběru, Grand Bar 2013, jako jeden z deseti nejlepších barů v Praze. Určitě ochutnejte typické kubánské Mojito, které se od toho našeho evropského liší hlavně tím, že je o něco silnější a led v něm není drcený. Atmosféru Kuby můžete načerpat v Kaprově 19/5, Praha 1.

 

Ať zvolíte kterýkoli z barů, určitě zklamaní nebudete. A pokud jsme na váš oblíbený bar zapomněli, dejte nám tip do diskuse! 

 

Zdroje obrázků: James DeanTretter´s, Bugsy'sLa Bodeguita del Medio

Komentáře

Martina

Můžu rozhodně doporučit Tretter's, lepší koktejly jsem v Praze ještě nenašla!

Honza

Ja bych jeste doplnil Hemingway bar...

Jakub

Hemingway, Black Angel's.... nic?

Irena Bondarenková

Dobrý den, ráda bych zde přidala diskuzi k Vinyl Baru:-)

https://www.facebook.com/vinylbarprague/

Vinyl bar se nachází v samém srdci Prahy, jen několik minut od hotelu Intercontinental. Naším cílem bylo vytvořit moderní stylový bar s prvky art deco, kde se lidé mohou přijít společně vychutnat svůj oblíbený nápoj nebo koktejl při poslechu velkých dj kteří hrají pohodovou house music v příjemném prostředí Vinyl baru.

Máme jeden z nejlepších zvukových systémů VOID acoustics a každý týden vám přinášíme to nejlepší od Dj české deep house muziky.

Jsme vaše místní umění, kde hledá útočiště mladá komunita, příjemný personál, denně DJ, bezplatné Wi-Fi, a vynikající atmosféra.

Zuzana Slavíková

Skvělý stylový bar a hudební klub v Praze je The Bourgeois Pig na Vinohradech, který nabízí především špičkové Martini a vlastní míchané koktejly, ceny jsou kapánek vyšší, není to putika:-) ale koktejly jsou vážně výborné, pěkně naaranžované a obsluha velmi vstřícná. Chodí tam hodně cizincu což pro někoho může být také plus jestli si chce pokecat v angličtině. Za mě příjemný bar, příjemná obsluha a domácí atmosféra s krbovými kamny!

Přidání nového komentáře

Odeslat