| Životní styl

Na cestě po UK, tentokráte s Fish and Chips!


0 Komentářů
Jana B.

Fish and chips - smažená ryba v křupavém těstíčku a zlatavými hranolky patří mezi nejoblíbenější pokrmy na území Británie a Irska. Těší se obdobné přízni jako například roast beef nebo yorkshire pudding. Sbíhají se vám sliny? Naservírujeme vám zajímavosti o této perličce britské kuchyně, včetně tipu na skvělé bistro v Dlouhé!

Historie fish and chips

Nehledě na oblíbenost je obtížné určit, kdy a kde se tato kombinace objevila poprvé. Víme, že bramborové „hranolky“ přicestovaly do Británie z Francie v osmnáctém století. První písemná zmínka o nich pochází z roku 1854, kdy se recept na „tenký řez brambory vařené v oleji" objevuje v kuchařské knize „Shilling Cookery“. O smažené rybě, zatím však s chlebem, se dočítáme i v románu Charlese Dickense, Oliver Twist, publikovaném v roce 1830. 

Jídlo si původně oblíbily zejména lidové vrstvy, s rozmachem železnic koncem 19. století a s nástupem parních lodí se masově rozšířilo. Po první světové válce už měli Britové na talíři jídlo celonárodní. Ve 30. letech ho Harry Ramsden začal jako první nabízet movitějším klientům ve své restauraci v Yorkshiru, která znamenala zrod řetězce, jenž je dodnes v módě. 

Kde najdete tradiční chippie…

Tzv. „chippie“, která v Británii prodají kolem tři sta milionů porcí tohoto pokrmu ročně, bychom napočítali zhruba deset tisíc. V Praze bylo autentické bistro Fish&Chips 21 Dlouha St. otevřeno teprve na počátku roku 2013. Na výrobu jídla jsou zde používány výhradně čerstvé ryby. Vše je domácí výroby, od těstíčka až po hranolky. Pro nejlepší výsledek majitel dovezl i speciální fritézu v ceně standardní provozní kuchyně! Tradiční britskou atmosféru vdechnete i díky interiéru podniku a nabídce více než 40 druhů piv dovezených z VB. 

Autentické suroviny

Pro přípravu fish and chips se standardně používá čerstvá treska. Maso se nařízne za žábrami a poté se odřezává směrem k ocasní ploutvi. Osolené a obalené ve speciálním těstíčku se smaží asi 4 minuty z každé strany. Co se týče brambor, nejvhodnější jsou moučné odrůdy. Na výrobu chips v UK připadne asi 1,25 milionu tun brambor ročně, což je každá čtvrtá brambora. Nejen pro Čechy je možná poněkud nezvyklé servírovat hranolky bez majonézy, jen zakápnuté vinným octem a v doprovodu sladké hráškové omáčky. A nebylo by to fish and chips, kdybychom si jídlo neodnesli zabalené v potravinářské imitaci novin! 

Nezdravé jídlo?

Jíst či nejíst, to je oč tu běží… Ačkoli se jedná o smažené jídlo, stále je řeč o rybě! Čerstvá ryba vytažená z fritovacího hrnce za dva miliony není nasáklá olejem tak, jak nám předvádějí restaurace, které zařadily pokrm na jídelní lístek jen do počtu a často jen kvůli turistům. Průměrně má pokrm přibližně 595 kalorií, tedy méně než třeba pizza. Takže pokud jídlo váš jídelníček jen tu a tam doplní, nemá smysl se této pochoutky vzdávat. 
A jaký je váš názor? 

Foto a zdroj: www.fishandchipsprague.cz

Komentáře

Zatím nejsou přidané žádné komentáře

Přidání nového komentáře

Odeslat