| Zajímavosti

Pivní inspirace na léto


0 Komentářů
Dana H.

K létu patří pohoda a tu si bez dobře vychlazeného piva v Čechách umí představit jen málokdo. Proč si ale klasiku trochu neokořenit? Máme pro vás tip na pivní výlet, speciální pivo pro rockové fanoušky i pomůcku pro ty, kteří nechtějí hnout o dovolené prstem, ale pivo si zkrátka odepřít nemohou. 

Pivovar Groll

Pokud hledáte tip na výlet, během kterého si vychutnáte svoje oblíbené pivo a zároveň uvidíte nějakou tu zajímavost, jeďte se podívat do unikátního plzeňského pivovaru Groll. Právě tady je totiž umístěn v naší republice naprosto ojedinělý minipivovar s varnou s pevným otopem na měděné pánvi. Ke zchlazování horké mladiny do dubových kvasných kádí se navíc používá replika 150 let starého měděného sprchového chladiče. Důkazem, že i v tomto malém pivovaru se dá vyrobit chutné kvalitní pivo, je vítězství místního černého piva KAPR na letošním pivním festivalu v Plzni.

Trooper 12°

Za objevováním nových i tradičních piv se ale můžete vydat i do zahraničí, např. do Anglie. Právě britský pivovar Robinsons vyrobil pro zatím poslední turné Iron Maiden speciální edici piva TROOPER. Jde o čistokrevný ALE s 4,7% alkoholu., na jehož výrobě se údajně podílel i milovník svrchně kvašených piv, historie piva a hlavně zpěvák Iron Maiden, Bruce Dickinson. O svém úsilí najít tu správnou chuť řekl: „Celý svůj život miluji tradiční anglické pivo, které se pomaličku začíná vytrácet. Byli jsme požádáni, abychom uvařili vlastní pivo, a musím přiznat, trošku jsem se toho bál, ale pivovar Robinsons byl jediným, o němž jsem nepochyboval, že to dokáže. A povedlo se. S pomocí jejich magie jsme společně dokázali vyčarovat pivo Trooper s výbornou chutí – A já si ho zamiloval!"  Tohle pivo, které má díky použitým chmelům lehce citrusovou chuť, by rozhodně nemělo chybět ve výbavě žádného fanouška rockové hudby.  A kdo by přeci jen zůstal raději s lahváčem doma nebo na našem území, pivo je k dostání i v Čechách!

Helma na pivo

Abyste měli doma i na cestách stále zajištěný dostatek zlatavého moku a mohli si ho nerušeně vychutnávat, zkuste klasický půllitr vyměnit za praktickou „pivní helmu“. Stačí do ní vložit dvě plechovky a můžete v klidu popíjet, co hrdlo ráčí. Jen to chce neusnout, dokud spolehlivě nedojdou všechny zásoby! 

Stylové léto s pivem vám přeje Dana H.!

Foto: http://www.pivovargroll.cz/, http://www.skvely-kup.cz, http://www.metalshop.cz

Komentáře

Zatím nejsou přidané žádné komentáře

Přidání nového komentáře

Odeslat