| Zajímavosti

Kdo tu byl dříve? T.M.Lewin nebo Barker Shoes?


6 Komentářů
Jana B.

Malá rekapitulace nejen pro fanoušky Formule 1. Najděte správnou odpověď a vyhrajte poukaz v hodnotě 10 000 Kč na obuv Barker.

Barker Shoes: 1880

Firma Barker Shoes byla Arthurem Barkerem založena roku 1880 v Northamptonshire, v srdci britské tradiční výroby obuvi. Tajemství úspěchu a kvality této značky stojí na pevných základech ručního řemesla. Pečlivě vybrané kůže procházejí tradičním procesem pomalého sušení a postupného ručního leštění, kterému se žádná strojová výroba nemůže nikdy vyrovnat. 

Barker je jednou z mála firem, která nikdy nepodlehla tlaku na snižování nákladů výroby, které by znamenalo ústupky na straně kvality. Celý sortiment se tak i nadále vyrábí na sever od Londýna. To je hlavní důvod, proč značku vyhledávají velmi nároční klienti z celého světa.

Většina bot Barker je vyrobena tradiční rámovou metodou. Boty se tak honosí označením „Goodyear welted“. Při tomto způsobu výroby se podešev obuvi přišívá k rámu boty. Tento způsob výroby začal používat pan Charles Goodyear již roku 1869. Od té doby si mezi obuvníky z celého světa vydobyla reputaci pro svou kvalitu a odolnost a s jistou mírou nadsázky lze říci, že je puncem obuvi, která přežije staletí.
Značka je hrdá na péči, kterou výběru a zpracování materiálu věnuje. Veškeré usně proto prochází přísným výběrem přímo v továrně Barker. Zde můžete potkat mistry ševce, kteří pro firmu pracují již několik desítek let. Jejich zkušenosti nelze napodobit, což platí zejména u tak složitých procesů jako je ruční dobarvování bot nebo zpracování osobitých zdobných prvků.


 
T.M.Lewin: 1898

Společnost T.M.Lewin, nesoucí v názvu jméno svého zakladatele Thomase Mayese Lewina, začala dobývat svět ze svého prvního obchodu na Jermyn Street v roce 1898. Věhlas si získala velmi rychle, neboť její zakladatel byl posedlý perfekcionista, zakládající si na dvou aspektech: kvalitě a hodnotě pro zákazníka. Dalším stavebním kamenem byla nápaditost a novátorský přístup. Díky jeho inovaci dnes například velmi pohodlně zapínáme košile vpředu na knoflíky a nemusíme si je přetahovat přes hlavu. Již tenkrát byl důvod stejný jako dnes – rozcuchali bychom si účes!

Přestože je dnes T.M.Lewin světovým producentem britské business módy, pokračuje značka v odkazu, který je s úctou předáván napříč generacemi. Zákazník tedy i dnes dostane vždy to nejkvalitnější, co je za hodnotu jeho investice možné. Takový přístup si hýčká zástupy nadšených zákazníků, vyjadřující svoji spokojenost loajalitou a předáním osobní zkušenosti s výrobky mezi své známé, přátele a vrstevníky. 
Nejen díky vysokým standardům kvality, ale i díky stoupající popularitě a loajalitě svých zákazníků dosáhla produkce v posledních letech ohromujících čísel. Roční produkce čítá na 3.000.000 košil, 500.000 kravat a více než 250.000 obleků, prodaných mužům holdujícím britské eleganci v tradiční kvalitě. Business s oblečením T.M.Lewin sice dosáhl globálního charakteru, ale přístup k zákazníkovi se nezměnil. 
 

Není to sice závod, ale které ze dvou značek více fandíte Vy? 

 

Komentáře

Bc.Tomáš Forman

Dobrý den,

z popisku je jasné, že firma Barker byla založena dříve než firma T.M.Lewin a to přesně o devět let. Jak hádám, toto není tak důležité pro získání ceny :-)

Mně osobně se více líbí boty značky Barker, jsou mi velmi elegantní a trochu mi přijdou, že jsou součástí přírody. Nemyslím tím, že jsou nevkusné nebo se hodí jen do přírody někam do lesa. Mám na mysli jakoby byly vytvořené z těch nekvalitnějších stromů, které v České republice máme a design těchto bot mi to i potvrzuje. Dle toho tedy soudím, že jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího materiálu a na designu si dali výrobci velmi záležet.

Byl bych moc rád a potěšen kdybych se těmito boty mohl chlubit jak ve své sbírce tak i ve společnosti, ve které bych byl jistě, díky těmto botám, obdivován.

Děkuji a s pozdravem Tomáš Forman

T.M.Lewin

Dobrý den pane Formane, právě stáří značky je rozhodující informací pro získání výhry. Soutěžní otázku naleznete na http://bit.ly/1rZck14. Vaši odpověď pošlete do 13. října na email: soutez@tn.cz Do předmětu zprávy je třeba uvést heslo „FORMULE“ a v textu zprávy kromě odpovědi na soutěžní otázku uvést svoje jméno, příjmení, adresu bydliště, e-mailovou adresu a telefonní kontakt. E-maily, které nebudou obsahovat tyto údaje, nebudou do soutěže zařazeny.

Vlado Horniak

U mna je to asi 50:50

Radek Čebiš

Dobrý den Vážený přátelé,

ať už se bavíme o anglické módě, která je pro mou osobu Guru módním světem pro Gentlemana a Businessmana vším co si dokáže představit nelze opomenout jejich úžasné doplňky a to nejen obuvnictví, ale celá řada dokonale propracovaných jedinečných kousku, které patří do šatníku pravého může uctívajícího dané hodnoty a tradice a zároveň čestného může, který stojí za svým slovem "Gentleman". Bohužel pro dnešní svět to moc neznamená, ale pro mou osobu je to základem života .

Jak už zazněla Vaše otázka či ta nebo ona společnost byla prvním na anglickém trhu je zřejmé, že T.M.Lewin má jen malé opoždění a to pouhých 18 let což nijak nesnižuje kvalitu této značky a ba naopak se řadí mezi TOP kvalitní značky na anglickém trhu a Já sám se chystám od Vás zakoupit jak kvalitní obleky Fit and slim a tak i košile, které už nosím pouze na manžetové knoflíčky.

Odpovědí tudíž je, že společnost Barker since 1880 a T.M.Lewin 1898 je jasná na první pohled.

Nelze však opomenout dalíi kvalitní značka jako je Loak English shoes 1880, Grenson England 1866 nebo Foster and Son 1840 a takových najdeme ve skvělém světě oděvnického průmyslu nespočetně a to právě v Anglii.

Anglii jsem si zamiloval pro jejich dokonalost, konzervativnost a život gentlemanů.

Sám si koupím a snažím se tak koupit jednu kvalitní věc na kterou jsem hrdy.

Jsem rád, že jsou takové soutěže a pro mě to bylo spíše potěšení z kvalitních ručně šitých výrobku od obleků, košile až po boty skvělých výrobců.

Děkuji a přeji příjemný den ... Have a nice day

Radek

T.M.Lewin

Dobrý den, děkujeme za Vaši přízeň, velice si ji vážíme. Ještě bychom Vám chtěli připomenout, že soutěžní otázku naleznete na http://bit.ly/1rZck14. Vaši odpověď pošlete do 13. října na email: soutez@tn.cz Do předmětu zprávy je třeba uvést heslo „FORMULE“ a v textu zprávy kromě odpovědi na soutěžní otázku uvést svoje jméno, příjmení, adresu bydliště, e-mailovou adresu a telefonní kontakt. E-maily, které nebudou obsahovat tyto údaje, nebudou do soutěže zařazeny. Současně sledujte náš FB profil T.M.Lewin, jelikož pravidelně vyhlašujeme různé soutěže. Nyní například soutěžíme o nejstylovější podzimní outfit. Můžete se zúčastnit a vyhrát volnočasové sako, košili či pletenou kravatu dle vlastního výběru. :)

Zdenek Hrdlicka

Obe znacky maji dlouhou tradici. Pokud jejich vyrobky snoubi kterykoliv uzivatel, uciti na sobe pocity krasy, kvality a luxusu .

Přidání nového komentáře

Odeslat