| Zajímavosti

Whisky Live! Prague: Tradice pokračuje…


0 Komentářů
Jana B.

Druhý ročník přehlídky Whisky Live! Prague přivítal na sklonku září v reprezentačních prostorách Novoměstské radnice více než šest set padesát účastníků. Předložil jim působivé whisky menu, mezi jehož položkami byly jak značky notoricky známé (např. The Macallan, Highland Park, The Glenlivet), tak tituly o český trh teprve usilující (např. Singleton, produkty Kilchoman Distillery, Duncan Taylor Scotch Ltd., P&M Mavela nebo The Lost Distillery).

 

Na programu byly kromě spontánních degustací i odborné semináře. Nejsilnějším magnetem jejich nabídky byl Jim Murray, autor ročenky Jim Murray´s Whisky Bible. Uspořádal dvě show, při kterých účastníci posoudili naslepo osm vzorků whisky. Teprve poté, co se pokusili o jejich geografické zařazení a určení značky, prezentoval - vždy překvapivé - správné řešení. Na večerní repríze ještě přitvrdil a nechal hosty určit jejich favorita, přičemž s přehledem zvítězila pětiletá velšská Penderyn…Po skončení show měli účastníci možnost s Jimem Murray pohovořit a nechat si podepsat jeho publikace. (Jim Murray se na začátku ledna objeví v pořadu Marka Ebena Na plovárně.)

Čeští distributoři nabídli hostům řadu dalších zajímavých seminářů, jejichž názvy mluví samy za sebe: např. Cestou Glenfiddich, Svět Jonnieho Walkera nebo Bourbon podle Heaven Hill Distilleries.

V programu ovšem byly i položky velmi speciální. Barmani Bugsy´s baru nabídli speciální koktejly na bázi whisky. Jedinečné bylo i setkání devíti českých a jednoho rakouského whisky klubu pod patronací 12 Men Of Tyn(e). Byla to právě tato skupina znalců, která si v roce 2007 koupila čtyřiatřicetiletou Highland Park v soudku, nechala si ji přímo v lihovaru v orknejském Kirkwallu lahvovat a dopravit do Čech. Doušek z jedné z posledních dostupných láhví ochutnal na závěr klubového setkání každý jeho účastník.
Pro více zajímavostí navštivte www.whiskyliveprague.cz nebo facebookový profil.

 

Komentáře

Zatím nejsou přidané žádné komentáře

Přidání nového komentáře

Odeslat