| Životní styl

Příběh „toho jediného, co se dá pít“


1 Komentářů
Karolína H.

Silvestr je za námi. Někteří na něj vzpomínají s čistou hlavou, protože pili s mírou, někteří o něm ještě dlouho nebudou chtít slyšet a někteří se možná ještě neprobudili. Ať patříte do jakékoli skupiny, doufáme, že jste výběrem půlnočního drinku ctili tradici a přiťukli si alespoň sklenkou šampaňského.

Tento nápoj, proslulý vysokou kvalitou i cenou se již tradičně otevírá při slavnostních příležitostech. Vyniká lahodnou lehkou chutí, zlatavou barvou a množstvím jemných bublinek, které po nalití do sklenice pomalu stoupají vzhůru jako řetízky. Nemusíme snad ani dodávat, že pravé šampaňské (tedy to, na jehož láhvi smí být napsáno champagne) pochází z francouzské oblasti Champagne-Ardenne a centry jeho výroby jsou historická města Remeš (Reims) a Épernay. Právě z těchto dvou měst pochází většina světové (respektive francouzské) produkce šampaňského.

Pojďme se ale podívat až na pomyslné dno láhve, do historie tohoto nápoje. I kdybyste šampaňské nikdy v životě nepili, a i kdyby vám nechutnalo, musíte znát jméno Dom Pérignon, které nám dá vzpomenout na snad nejslavnější značku tohoto šumivého nápoje, kterou si objednával i král gentlemanů James Bond, když zrovna nepil suché martini. Ne všichni ale vědí, že to jde o jméno benediktinského mnicha, který byl odborníkem na výrobu vína, a mnozí mu připisují právě vynález šampaňského. Není to tak úplně pravda, nicméně tento svatý muž, žijící na přelomu sedmnáctého a osmnáctého století, se o vinařství hodně zasloužil. Jako první používal metodu spojování různých vín a byl také vynálezcem vertikálního lisu. Jako první také vyrobil bílé víno z tmavých hroznů. Jestli to byl právě on, kdo první použil sekundární kvašení vína, díky kterému v nápoji vzniká oxid uhličitý, si však nemůžeme být jisti. Pokud ano, je pravděpodobné, že víno záměrně nevynalezl, ale že vzniklo omylem tak, že začalo samo druhotně kvasit (a tvořit bublinky).

Jisté však je, že šampaňské někdy v této době vzniklo a brzy se přišlo na to, že omylem vzniklý nápoj není žádný „nepodarek“. Oblíbili si ho urození lidé v čele s „králem Slunce“ Ludvíkem XIV., který dokonce prohlásil, že „šampaňské to je to jediné, co se dá pít.“ Lepší reklamu si vinaři snad ani nemohli přát. Sláva a exkluzivita tohoto vína se rozšířila po celé Evropě i dál: největším odběratelem byl ruský carský dvůr.

Asi nejzajímavějším bodem v historii šumivého vína je vzpoura vinařů z Champagne, která vznikla ze sporu o kvalitu vína z Aube na počátku 20. století. Tento region je geograficky blíže Chablis (dalšímu slavnému regionu) a navíc bylo zdejší víno natolik nekvalitní, že ho vinaři nechtěli používat k výrobě šampaňského. Strhl se spor o to, zda tato oblast vůbec má být do prestižního regionu Champagne zařazena. Do sporu musela dokonce roku 1908 zasáhnout vláda, která vydala vyhlášku vyřazující Aube z oblasti, což vyvolalo vzporu aubských vinařů, rozsáhlou demonstraci a dokonce rabování v konkurenčních vinných sklepech. Šampaňské z rozmlácených sudů telko ulicemi města Ay a v regionu byla vyhlášena válečná zóna, kde nakonec musely zasáhnout pořádkové jednotky armády.

Další útrapy zažíval tento luxusní nápoj za první světové války, kdy bylo zničeno mnoho výroben a sklepů, ale i ve třicátých létech za hospodářské krize. Jaká škoda, že právě roku 1934 vznikl jeden z nejlepších ročníků šampaňského, který ještě dnes lze pít (a draze se prodává). Po začátku druhé světové války se už vinaři lépe připravili a investovali do zpevnění sklepů. Některé z nich sloužily i jako kryty při bombardování. Po vstupu spojenecký vojsk a vyhlášení konce války tak bylo šampaňské nápojem, kterým si lidé v osvobozených ulicích připíjeli na mír. A samozřejmě na zdraví.

Komentáře

Gentleman

Dobrý den,

díky za zajímavý článek. O šampaňské se docela zajímám. Zajímavé informace můžete najít také na této stránce: http://www.donperignon.cz/srovnani-sampanskych/ jsou tam ještě nějaké další informace a jednotlivých odrůdách a když budete hledat, najdete i zajímavosti :-) přeji pěkný den a pěkné počtení

Přidání nového komentáře

Odeslat