| Životní styl

Christopher Nolan - Každý den v obleku


0 Komentářů
Karolína H.

Chodit v obleku, i když nemusíme? Zbytečné a nepohodlné, řeklo by se možná. Většina mužů,
jsou více či méně nuceni nosit oblek každý den do práce, si od něj ve volné chvíli rádi odpočine. 
Najdou se ale i výjimky, lidé, kteří to mají úplně obráceně. Patří mezi ně třeba režisér, který se nám do paměti zapsal především dnes již kultovní trilogií o Batmanovi, ale také mysteriózním thrillerem Počátek a velkolepým sci-fi Interstellar, který plní kinosály v poslední době.

Řeč není samozřejmě o nikom menším než o Christopheru Nolanovi, který je kromě své tvorby proslulý právě tím, že do práce – tedy na plac – chodí neustále v obleku nebo alespoň v saku a v zimě v tmavém klasickém kabátu. Stačí si zadat jeho jméno do vyhledavače obrázků: na všech má na sobě bílou, šedou nebo bleděmodrou košili a tmavé sako. Jeho outfity z natáčení a z předávání filmových cen se liší na první pohled jen kravatou, kterou do práce nenosí. Vypěstoval si image, která se stává častým terčem otázek v rozhovorech a propírá se na sociálních sítích. Na Facebooku dokonce existuje stránka jeho fanoušků, kteří by ho chtěli konečně vidět v obyčejném tričku a probírají se fotkami na internetu, jestli nenajdou alespoň jednu v něčem jiném než košili a saku. Na oficiální fanouškovské webové stránce nolanfans.com se jeho outfit pravidelně řeší napříč diskusními fóry.

Když zde jeden z fanoušků uveřejnil paparazzi fotografii Nolana na dovolené u moře, na níž má na sobě bermudy a polo tričko, ostatní fanoušci reagovali, jako by se jim právě zhroutil svět: „Co to má sakra znamenat!!!??? Co to má znamenat!!!??? Šortky! Šortky!?“ I když se fanoušci záhy navzájem uklidnili, že jde přece o fotku z dovolené, není třeba se jejich reakcím divit: stačí se podívat na ty pod fotografií, na níž je byť i jen v košili bez saka.

Co ale za jeho stylem oblékání stojí? Většina jeho kolegů nosí na place tričko, čepici s kšiltem proti slunci nebo teplou bundu v zimním období. Souvisí to snad s tím, že je od přírody tradicionalista, což se projevuje třeba i tím, že rád točí záběry na jednu kameru a není příznivcem 3D filmů? Nebo za vším bude jeho anglická krev, kterou zdědil po otci? I když na všem možná něco bude, pravdu musíme hledat ještě trochu jinde.

Jak sám přiznal v jednom z rozhovorů, jeho zvyk pochází už z doby, kdy chodil na internátní školu, kde všichni žáci nosili uniformu. Oblek se stal jeho každodenním oděvem na všední i nevšední den, naučil se ho nosit a hlavně používat: pochvaluje si třeba kapsy, do kterých si může rozdělit všechny nezbytnosti. Zároveň přiznává, že nerad přemýšlí, co si vzít na sebe, takže prostě nosí pořád to samé. Sako a kalhoty jsou mu pohodlné a pak – při své práci se, jak sám říká, přece neušpiní, takže nosí do práce to samé, co by nosil třeba do kanceláře.

Zajímavý a inspirativní přístup, nemyslíte?

Komentáře

Zatím nejsou přidané žádné komentáře

Přidání nového komentáře

Odeslat