| Životní styl

Módní události sezóny: gentlemen only!


0 Komentářů
Karolína H.

Už dávno neplatí, že by svět módy a módních přehlídek byl doménou žen – a to především z hlediska pozornosti veřejnosti, hledání inspirace a čekání na nové trendy nadcházejících sezón. Muži se v poslední době – snad více než kdykoli předtím – zajímají o to, jak vypadají, co nosí na sobě, jaký mají účes a především jak jejich styl působí jako celek. Pokud se v této charakteristice alespoň trochu vidíte, neměly by vám uniknout dvě velké módní události. Čistě pro muže.

První z nich – London Collections: Men – proběhla před několika málo dny. Od devátého ledna žila britská metropole pánskou módou od věhlasných návrhářů i módních řetězců a opět potvrdila své přední místo mezi světovými centry módy. Kdo událost sledoval, ten měl už při nejbližší návštěvě obchodu s oblečením jasno, co koupit, aby to bylo v souladu s trendy letošního roku. Co se tedy bude nosit?

Kvalitním a dobře padnoucím oblekem nic nezkazíte!

Londýn mluví jasně: kvalitním a dobře padnoucím oblekem nic nezkazíte a retro styl je stále v kurzu. Tom Ford zde představil kolekci obleků, které jako by vypadly ze skříně členů skupiny Beatles v 60. letech, okořeněné psychedelickými vzory látek, připomínající éru pop-artu. Pokud máte raději ležérní styl let sedmdesátých a filmy s Alainem Delonem, pak si určitě prohlédněte třeba kolekci značky Topman – sportovní kožené kabáty a bundy inspirované leteckým stylem by rozhodně neměly chybět ve vašem volnočasovém šatníku.

Podle všeho se vrací i móda roláků pod sako, které oblékli i muži z řad návštěvníků této módní události. Chybět by vám rozhodně neměly ani stylové doplňky, a to čím výraznější, tím lepší. Pokud nosíte brýle, udělejte z nich vaši image (pokud se tak už nestalo) a inspirujte se stylem z dob zlaté éry rokenrolu, jako to udělali třeba herec Colin Firth,návrhář Tommy Hilfiger nebo rapper Tinie Tempah, kteří se účastnili společenských událostí v rámci London Collections: Men.

Globální platforma oblečení zítřka

Linii trendu gentlemana, který myslí na detaily svého outfitu a ani o víkendu nesundává sako, drží i další módní událost – italský módní veletrh Pitti Uomo, který odstartoval 15. ledna ve Florencii. Tato „globální platforma oblečení zítřka“, jak sami organizátoři akci nazývají na svém webu, představila přes tisíc světových značek pánského oblečení. Nutností v nadcházejících sezónách bude kvalitní svetr sportovní tvídové sako (staly se jednou z opor kolekce Marni), ať už v kombinaci s kalhotami ze stejné látky, nebo třeba barevnými chinos.

Mezi barvami jednoznačně vítězí ty zemité: hnědá, skořicová, hořčicová, okrová, ale také šedá nebo šedomodrá, podpořené materiály s výraznou texturou, jako je zmíněný tvíd v úpravě „rybí kost“, „sůl a pepř“ nebo proužky či kostky.Úspěšně mu sekunduje bavlna, ale také vlna – teplý „dřevorubecký“ svetr si klidně můžete obléknout i pod sako. A jakou inspiraci přinesli návštěvníci veletrhu? Retro dvouřadová saka v mafiánské kombinaci s tmavými brýlemi, nebo v neformálním spojení s rolákem, kárované vzory na čemkoli (ať už to bylo sako, kalhoty, šála nebo kapesníček) a výrazné doplňky – rukavice, klobouky, brýle, barevné ponožky či boty, vzorované kapesníčky a šátky a především tmavé sluneční brýle v retro stylu, které byly takřka všudypřítomné.

Zdroj fotografiíhttp://www.gq-magazine.co.uk/

Komentáře

Zatím nejsou přidané žádné komentáře

Přidání nového komentáře

Odeslat