| Životní styl

Co nosit v peněžence? A nosit ji vůbec?


1 Komentářů
Karolína H.

Víte, jaký je nejhorší prohřešek, který může muž udělat při placení? Nedat pořádné spropitné, zoufale se přehrabovat v peněžence v domnění, že dáma zaplatí svoji půlku, nebo… zaskřípět suchým zipem. Tenhle zvuk nepřehluší ani následné šustění pětitisícovek nebo cinknutí zlatou platební kartou o terminál a omluvitelné je snad jedině v případě, že platíte za občerstvení během cyklovýletu nebo horské túry.

"Pravý gentleman" nosí peněženku z kvalitní odolné kůže a ví, že ta nejlepší je ručně šitá od brašnáře nebo kvalitního výrobce, protože si je vědom toho, jak macešsky se svou peněženkou zachází: cpe ji do kapsy, hází v autě do přihrádky dveří nebo ji odírá o kovový zip své aktovky. Peněženka zkrátka musí něco vydržet, protože je to věc, kterou nosíme stále u sebe a několikrát denně ji otvíráme. Kvalitně zpracované by měly být především přihrádky na karty, které se u levných peněženek často po čase vytrhávají. Dobré je zkontrolovat, jestli se do ní vejdou bankovky (občas se stává, že i dražší peněženky z dovozu mají problém s naší dvou- a pětitisícovkou a také všechny nezbytné doklady.

Pokud se vám vaše peněženka zdá přeplněná, udělejte inventuru: Co dělají všechny ty účtenky v přihrádce na bankovky? Nelze je vyhodit nebo alespoň roztřídit a ty důležité nechat doma? Potřebujete opravdu všechny věrnostní a platební karty, které s sebou nosíte? Nebylo by lepší pořídit si na ně elegantní rozkládací pouzdro a nosit je jen na nákupy? Existuje dokonce i mobilní aplikace, která mnoho věrnostních kartiček převede po přihlášení do kódu na displeji, který stačí v obchodě ukázat. Do peněženky nepatří ani vizitky a různé zbytečnosti, které zrovna nemáte kam dát. Tloušťku své peněženky byste měli omezit především, nosíte-li ji v kapse. Nic nevypadá hůř než nevzhledná boule na kalhotách nebo vytahaná kapsa. Především pokud se chystáte na večerní akci v obleku nebo smokingu, měli byste se omezit na tenoučké pouzdro na pár bankovek a karet, nebo rovnou zvolit pouze sponu na bankovky.

Kvalitní anglické peněženky najdete například v prodejnách T.M.Lewin.

Méně znamená více ale i v designu peněženky. Měla by mít neutrální přírodní barvu, která ladí ke všemu a nebude působit nepatřičně, ať už ji vytáhnete se saka nebo z kapsy sportovních kalhot. Oživit její design můžete výběrem barevného prošití nebo třeba monogramu. Pokud sebou nosíte několik průkazů, balík peněz a kopu drobných, zvažte dvě možnosti: velkou dokladovou peněženku (kterou ale musíte nosit v tašce), nebo malou placatou, do které dáte pouze bankovky a občanský průkaz a můžete ji snadno nosit v kapse. Na doklady si pak pořídíte pouzdro, které budete nosit zvlášť.

Rovněž není vhodné přeplňovat kapsičku na drobné. Tradice velí, že gentleman by se měl drobných co nejdříve zbavovat a nosit de facto jen bankovky. V našich končinách to není snadný úkol – skladné papírové dvacky a padesátikoruny jsme si pro jistotu zrušili, takže se vám hravě může přihodit, že zaplatíte cigarety větší bankovkou a rázem vám v peněžence přistane deset těžkých mincí. Je pak na zvážení, zda si nepořídit speciální pouzdro na mince. To se hodí i v případě, že platíte pouze kartou a občas se vám hodí pár drobných na spropitné nebo malý nákup. Hřích není ani nosit mince přímo v kapse, ale dejte si pozor, aby jich tam nebylo příliš a nechřestily.

A co vy? Jaký typ peněženky nosíte a proč jste si vybrali právě ten?

Komentáře

Marki

Ahoj, máte-li zájem o koženou peněženku, navštivte tento shop http://hollahandmade.cz/kategorie-produktu/penezenky/. Můžete vybírat z velkého množství peněženek a navíc si na ni můžete nechat vyrazit vlastní logo nebo text.

Přidání nového komentáře

Odeslat